A több órás műsorfolyamban számos megszólaló volt. Természetesen Czira Szabolcs és Körtvélyesi Attila nem maradhatott ki, de rajtuk kívül – a teljesség igénye nélkül – szót kapott Cziráné dr. Kőházi-Kiss Tímea gimnáziumi igazgató, Szabó György nagykőrösi születésű szobrászművész, Tényi András főépítész, a zeneiskola képviselői, Pap Ferenc dékán, ifjabb Richter József, Ajtai István lókereskedő, Danka Gyula kocsigyártó – és még lehetne hosszan folytatni a sort. (Aki kíváncsi az egész műsorra, az interneten, a rádió archívumában meghallgathatja.)
Nem tudjuk, hogy az adásnak milyen előkészületei voltak, így csak vélelmezni tudjuk, hogy a műsorfolyam részleteit, a mikrofonvégre kapott emberek névsorát nem a budapesti stúdióban állították össze a szerkesztők, hanem Nagykőrösről kaptak segítséget, javaslatokat. Ezért is furcsa – ezt egyébként azóta az egyik nyugalmazott pedagógus is szóvá tette nyilvánosan –, hogy a város élelmiszeripari középiskolája, az idén 70 éves Toldi, nem szerepelt a műsorban! Igaz, hogy dr. Kanyó Terézt, az iskola nyugalmazott igazgatóhelyettesét megszólaltatták, de őt az általa is jegyzett, a Kárpát-medence történelmi gasztronómiájával foglalkozó könyve kapcsán kérdezték. A Toldi iskola, a térség meghatározó középiskolája még véletlenül sem került szóba.
Sokakban felmerült, hogy mi lehet az oka, miért nem kezelték egyenlően a református gimnáziummal? Pedig az intézmény 70. születésnapját ünneplő rendezvényre csak a fideszes városvezetők kaptak meghívást, és ebből adódóan csak az Önkormányzati Hírek vehetett rajta részt, tehát politikailag nem lehetett probléma. Kinek mi lehet a bűne, hogy az iskolát a szerkesztők jobbnak tartották távol tartani egy Nagykőröst bemutató, élő rádióműsortól?
könyvelő