Miért érdemes otthon edzeni?
Sokan szenvednek önbizalomhiánytól, amely egy konditeremben még jobban előjöhet. Így, aki nem érzi magában a bátorságot, hogy emberek között fogjon neki a mozgásnak, annak mindenképp érdemes először otthon elkezdeni. Arról nem beszélve, hogy a kezdők is sokkal könnyebben vágnak bele az edzésbe, hiszen egy izomkolosszusokkal teli edzőteremben óriási nyomás tud nehezedni az emberre, ha azt látja, hogy mások sokkal könnyebben és hosszabb ideig képesek edzeni.
Mik az előnyei a konditermi edzéssel szemben?
Az otthon végzett testmozgásnak számtalan előnye van: nincs utazás, benzinköltség, időveszteség, bérlet, de ami még ennél is jobb, hogy rögtön otthon találod magadat és minden szükséges eszköz a rendelkezésedre áll ahhoz, hogy tökéletes formába hozd magadat. Ezek mellett pedig úgy osztjuk be az időnket, ahogyan mi akarjuk.
Kinek ajánlott az otthoni edzés terv?
Az otthon végzett testedzés pénztárcakímélő és rengeteg időt lehet vele megspórolni, ugyanis helyben van. De, akik elsősorban egyedül, magányos farkasként szeretnek edzeni, mások kíváncsi vagy fürkésző tekintete nélkül, azok mindenképp gondolkodjanak el ezen a lehetőségen is, hiszen otthon csak mi vagyunk, valamint úgy és annyi ideig csinálhatjuk a gyakorlatokat, amíg jól esik. A saját eszközeinket használhatjuk, így a higiénia miatt sem kell aggódnunk. És természetesen a fürdőszoba is bármikor a rendelkezésünkre áll, ha zuhanyozni szeretnénk edzés után.
Mikor érdemes edzeni?
Teljesen személyiség- és időfüggő, hogy kinek, mikor jó edzeni a nap folyamán. A reggeli edzők általában korán kelnek és az egész napos feltöltődés miatt választják ezt a napszakot. A reggeli edzés vitalizáló és ébresztő hatású. Így, akik sokszor érzik magukat fáradékonynak és levertnek, azoknak érdemes a korai időpontokat választani. Ám, akik a nap végén vannak leszívva és szeretik levezetni a stresszt, azoknak munka után, az esti időpontokban fog nagyon jót tenni.
Fontos, hogy ne érezzük kényszernek az edzést és azt se, hogy mennyit mozgunk egy héten. Kezdjük először kevesebb és könnyebb gyakorlatokkal és szép lassan állítsunk magunk elé újabb és újabb célokat. A motivációt és a folyamatosságot, ugyanis csak akkor tudjuk fenntartani, ha szokássá tesszük a sportot, akárcsak a heti kávézást a barátnőkkel. Tehát olyan programnak éljük meg, amelyet élvezetből teszünk, nem pedig azért, mert kötelező.
Ez lehet 30 és 90 perc is. A kezdők először mindig fél órával kezdjék, amelyet folyamatosan növeljenek. 5-7 perces bemelegítés után, – ami azért elengedhetetlen, hogy elkerüljük a sérüléséket és a húzódásokat – jöhet az edzés, amely során a guggolás, a fekvőtámaszozás és a felülések a legjobb és leghatásosabb gyakorlatok. De, ami ennél is fontosabb, hogy ne hagyjuk ki a végén a nyújtást, ami abban segít, hogy kevésbé legyen izomlázunk.
Az otthoni edzés is a saját döntésünkön fog múlni, ahogy az is, hogy hogyan és milyen formában állunk neki. A lényeg, hogy kitartó legyél, és ne add fel, mert meg lesz a gyümölcse.