Orbán Viktor ugyanis a történtek alapján egyfajta Orbán-showá akarja változtatni az Európai Unió legfontosabb döntéshozó fórumát.
Számára, azaz Orbán Viktor számára az a legfontosabb, hogy minden róla szóljon, és az Európai Unió döntéshozó fóruma után csak vele foglalkozzanak a nemzetközi lapok.
Vajon mi, magyarok olyanok vagyunk, és Orbán Viktor is azt képviseli, hogy a nyugati kultúrával szembenállunk, és lázadunk?
Olaf Scholz kancellár azzal mentette meg az unió becsületét, hogy megkérte Orbán Viktor miniszterelnökünket, az Ukrajnával való csatlakozási tárgyalások megkezdéséről szóló döntés idejére hagyja el a termet. Ezzel elérte azt, hogy Orbán Viktor miniszterelnökünk nem vétózta meg a döntést, mellyel Orbán Viktor elérte azt, hogy nekünk, „magyaroknak” semmi közünk a történtekhez, csinálják egyedül, (mintha mi nem is lennénk az Európai Unió teljesjogú tagjai).
Felvetődik a kérdés, hogy a politikai tisztesség nem azt kívánta volna-e meg, hogy Orbán Viktor maradjon a teremben, és vállalja mindenki előtt, hogy nem is akarta megvétózni a döntést, hanem azt zsarolásként akarta volna felhasználni, hogy az állam- és kormányfők szabadítsák fel az uniós pénzek ránk eső részének egy részét. Miniszterelnökünk, Orbán Viktor ugyanis a jelek szerint szerepelni akar Európa közvéleménye előtt, és mindegy neki az, hogy mindeközben mi történik Magyarországgal. Legfontosabb neki az, hogy ő szerepelhessen az Európai Unió döntéshozó fórumán.
Ez felelőtlen magatartás, hiszen nem az ő szerepléséről van szó, hanem Magyarország helyzetéről és megítéléséről.
Orbán Viktor számára a legfontosabb az, hogy ő vétóval fenyegethessen, s ezáltal zsarolhasson, s az ő személyével foglalkozzanak a nemzetközi újságok.
Lehet, hogy ezzel azt akarja elérni, hogy Nyugaton az a vélemény alakuljon ki, hogy a magyarok tényleg ilyenek, mint miniszterelnökük, Orbán Viktor.
Nyugaton az a vélemény kezd kialakulni, hogy egy olyan nemzetről van szó, a magyarról, melynek érzelmi világában kódolva van a nyugati kultúrával való szembenállás, és a lázadás.
Hogy milyen helyzetben vagyunk az Európai Unióban, mutatja azt, hogy az Ukrajnával való csatlakozási tárgyalások megkezdéséről szóló döntés idejére megkérték miniszterelnökünket, hogy menjen el kávézni, és hagyja el a termet.
Mindezekből következik, hogy ma már úgy tekintenek Magyarországra Orbán Viktor személye miatt, mintha mi, magyarok nem is lennénk az Európai Unió tagjai. Az már csak hab a tortán, hogy Orbán Viktor valójában nem is akarta megvétózni a fenti döntést, csak meg akart felelni az itthoni őt támogatóknak nagyhangon beharangozott ígérgetéseinek. Kimondhatjuk, hogy a csatlakozási tárgyalásokról szóló döntés jelenleg csak jelképes, hiszen nagyon hosszú út vezet Ukrajna számára a tényleges Európai Uniós csatlakozásig.
Nem szabad elfelejtenünk azt, hogy Kijev harcban áll Oroszországgal, akik megtámadták a független ukrán államot.
Kijev szempontjából hadászatilag a fronton nem állnak jól a dolgok, és az orosz agresszió ellen Ukrajnának nyugati fegyverekre van szüksége.
Ha véget is ér a háború, azaz a vérontás, Ukrajnát majd újjá kell építeni. Az unió ebben biztosan komoly szerepet fog vállalni, de a jelen állás szerint már most kizártuk magunkat, mi magyarok az ukrajnai újjáépítés folyamatából.
Sajnos Orbán Viktor magyar miniszterelnök nem veszi figyelembe, hogy Ukrajnában, Kárpátalján számos magyar ember él, és ezért hibás az a felfogás, hogy az Ukrajnának szánt támogatást a magyar miniszterelnök megvétózta.
Hová lett az aggódás a külföldön élő magyarokért, jelen esetben az Ukrajnában élő magyarokért?
ábrahám