***
Az „igazi” magyar már az sms-ét is rovásírással küldi.
***
Az egykori MSZMP-s párttagkönyvet a közvéleménnyel a túlbuzgó „magyarkodással” lehet egy volt párttagnak – most Fideszesnek – elfeledtetni.
***
Tudás helyett minden iskolába lőteret a magyar diákoknak! – jelentette ki a szakminiszter.
***
Nem a CEU-t üldözzük, hanem csak Soros Györgyöt, az egyetem alapítóját! – jelentette ki a propaganda miniszter.
***
Az illiberális „demokrácia” elfogadott eszköztára a rágalmazás, a feljelentés, a tv előtti bilincsben és vezetőszáron való ellenzéki „felvezetés”, meg persze az aránytalanul szigorú bírói ítélet.
***
„Civil küzdj és bízva bízzál!” – mondaná manapság Madách Ember tragédiájában a Mindenható – mert egyszer minden megváltozik!
***
Okos Béla könyvelő szerint a korrupcióhoz is kell ám ész, meg bátorság is.
***
Kire ütött az új illiberális demokrácia? – tette fel a történelmi kérdést özv. Tropasevics Gyuláné kisnyugdíjas. Erre az egyértelmű válasz:
- a magyarokra!
***
Az egyszeri város mára az energiával bőven ellátott település lett: ugyanis nagy a feszültség, de kicsi az ellenállás, és a vezetők érintése életveszélyes!
***
Okos Béla könyvelő szerint igen csak veszélyes dolog a miniszterelnök barátjának vagy támogatójának lenni: lám Simicska Lajos és Soros György is mára már közellenség lett!
***
A politikai kampánynál sokkal jobban elviselhető – özv. Tropasevics Gyuláné kisnyugdíjas szerint – a politikai kampánycsend!
***
Ma divat azokkal jóban lenni, akik lopnak, mintsem azokkal, akik ezt szóvá merik tenni.
***
A magyarokat már sokféle történelmi trauma érte: a tatár dúlás, a török dúlás, 1945-ben a felszaba-dúlás, és most pedig – 2018 előtt – a politikai felfor-dúlás.
***
Sebes Maca örömlány is benyelte a záró estén a möggymagot az egyszeri város möggyfesztiválján.
***
Ma Magyarországon ugyanazért a színi előadásért vagy kiröhögnek, vagy megdobálnak, vagy nagyon sírnak! – s mindez attól függ, hogy kik előtt adod elő a darabot.
***
Orbán Viktor kínai látogatása alkalmával komplett, kínai történelmi égetett agyaghadsereget kapott ajándékba vendéglátogatóitól, a TEK-et helyettesítendő.
***
Az angyalian naiv képviselőnő minden reggel – egyedül – a Nagykőrösma-n lájkol, és így szerinte tiszta lelkiismerettel kezdi a munkanapját.
***
Az egyszeri populista politikus kijelentette, hogy ő már nem nagyon szeretne civilekkel tárgyalni, főleg csatornaügyben.
***
A möggyfesztivál régi-új jelmondata már így szól: „Ögyé könyeret möggye, ha nem kő tödd e, majd mögöszöd holnap rögge, ha már nincs mást önnöd rögge!”








