A Magyar Röplabda Szövetség szerint az elmúlt három évben tárgyi eszköz beruházás jogcímen kis híján 30 millió forintot, utánpótlás-nevelés jogcímen több mint 81 millió forintot, versenyeztetés jogcímen pedig több mint 2 millió forintot kapott a Kinizsi úgy, hogy hivatalosan alig negyven, jobbára tizenéves játékosa van, és bajnokságban sem szerepelnek.
A szövetség a levelében arról is tájékoztatást adott, hogy minden sportszervezet köteles a TAO-támogatással kapcsolatos jóváhagyó határozatát és a sportfejlesztési programját közzétenni a honlapján. Ezt a Kinizsi is megtette a korosfoci.hu/roeplabda.html oldalán.
Aki áldoz egy kis időt az oda feltöltött dokumentumok tanulmányozására, roppant különös dolgokat is találhat. Ilyenek például az „utánpótlás-neveléshez kapcsolódó sportszakemberek költségeinek részletezése” fejezetek.
A 2017/18 évadban egy edző, egy ideiglenes igazolvánnyal rendelkező edző, egy technikai vezető és egy sportmunkatárs 12 havi juttatására, plusz a munkáltatói járadékokra a táblázatban összesen 13.541.640,- forint szerepel. Mivel nevet nem tüntettek fel, így nem tudjuk, hogy ki az a technikai vezető, aki 12 hónapon keresztül bruttó 450.000,- forintot vehetett fel. Azt sem, hogy ki az a sportmunkatárs, aki a két edző és a technikai vezető munkájának támogatásáért 12 hónapon át kaphatott bruttó 281.000,- forintot. A játékosokkal foglalkozó edzőkkel már nem voltak ilyen nagyvonalúak a vezetők, nekik be kellett érniük fejenként bruttó 120.000,- forinttal.
A 2018/19-es évadra szóló táblázat már neveket is tartalmaz. A szakosztály személyi állománya eszerint egy masszőrrel bővült, aki bruttó 130.000,- forintot kaphatott 10 hónapon át. A két edző ugyancsak 10 hónapon keresztül bruttó 150.000,- forint juttatást kaphatott. A technikai vezető V. Zsolt érdekes módon nem 10, hanem 12 hónapon keresztül juthatott bruttó 300.000,- forinthoz (évi 3.600.000,- forint). Sportszervező, sportmunkatársként Sohajda Márk neve szerepel a dokumentumban, aki ugyancsak 12 hónapon keresztül kaphatott bruttó 300.000,- forintot havi 160 munkaóráért. Ez egy évre szintén 3.600.000,- forint fizetést jelent.
A részletezésből megismerhető, hogy milyen feladatért is járhatott ennyi pénz a két sportvezetőnek. V. Zsolt technikai vezető esetében: „A szakember megléte elengedhetetlen, hogy a csapatok zökkenőmentesen tudjanak felkészülni, mérkőzésekre indulni. Fontos szerepe van, az MLSZ-gel (SIC!) való kapcsolattartásban, illetve minden egyéb ügyintézés koordinálása a feladatai közé tartoznak.” Hogy a bajnokságban nem szereplő, tizenéves lányokból álló korosztályos röplabda csapatok esetében miért „elengedhetetlen” a 300.000,- forintos technikai vezető, az nem derül ki a papírból, ahogy az sem, hogy mi közük van az MLSZ-hez, azaz a Magyar Labdarúgó Szövetséghez.
Sohajda Márk havi 300.000,- forintos feladata szintén megismerhető: „Utaztatás logisztikája, szertár rendezés, rendezvények, technikai értekezletek szervezése, kapcsolattartás a szövetséggel.” Ez esetében sem ismerhető meg, hogy a Kinizsi röplabda szakosztályának mekkora szertára van, amelynek rendben tartásához egy főállású emberre lehet szükség, ahogy nem ismert a rendezvények, értekezletek száma sem, amelyeknek látványosnak kellett lennie, ha már valaki ekkora fizetésért foglalkozik vele.
A Kinizsi oldalára feltöltött dokumentumban olvasható adatok láttán jogos lehet a kérdés: a 2017/18-as évadban név nélkül szereplő sportmunkatárs, aki 12 hónapon keresztül 281.000,- forintot, összesen 3.372.000,- forintot vehetett fel fizetésként, azonos-e Sohajda Márk fideszes önkormányzati képviselővel? Ha igen, akkor a leírtak megfelelnek-e a valóságnak? A 2018/19-es évadnál olvasható havi 300.000,- forint, összesen 3.600.000,- forint Sohajda Márk fideszes önkormányzati képviselő részére, mint sportszervező, sportmunkatárs, kiutalásra került-e?
Ha a fent említett dokumentumokban található, eddig senki által sem cáfolt adatok igazak, akkor mennyiben nevezhető tisztességesnek az, hogy miközben a Nagykőrösi Kinizsi önkormányzati támogatásra szorul, az egyesület vezetői, V. Zsolt és Sohajda Márk, vélelmezhetően több milliós fizetést utaltak ki maguknak? Ha nem így történt, akkor valójában mit jelentenek a nyilvánosságra hozott dokumentumokban található számok?
könyvelő