„A színház zenéje” címre keresztelt projekt részeként elhangzott hangverseny felejthetetlen és elgondolkodtató érzést hagyott maga után a színházteremben.
Fazekas-Tatár Csilla a Bihari János Alapfokú Művészeti Iskola fuvola szakos pedagógusa, aki gyakorta örvendezteti meg játékéval a komolyzene abonyi kedvelőit. A Cári Triót három évvel ezelőtt két zenésztársával alapították, akik Erdélyben élnek. Cári Tibor zeneszerző, zongoristával és Szabó József Attila csellistával még a tanulmányai során ismerkedett meg. A távolság miatt csak ritkán tudnak koncertezni, de a barátság régi és örök. Abonyban már korábban bemutatkoztak egy adventi hangversenyen, de a szomszédos Szolnokon is többször felléptek már. Fazekas-Tatár Csillát sikerült meginterjúvolnom a koncert után, ahol többek között arra is kíváncsi voltam, hogy mennyire tud kiteljesedni a trióban és hogyan élte meg az abonyi koncertet.
- Abszolút ki tudok teljesedni. Nagyfokú szabadságot ad ez a zene, nagyon sokszínű és nem lehet megunni. Van olyan darab, amit már játszottuk ötször-hatszor, de még mindig van felfedeznivaló benne. Újabb beteljesült álomként éltem meg a mai koncertet, és hálás vagyok a sorsnak ezekért a pillanatokért, főleg hogy nem minden nap találkozok ezzel a két emberrel. Ezek a kötelékek a beszélgetésektől és a zenéléstől egyre csak mélyülnek. Mindig jó érzés Abonyban játszani, nagyon befogadóak az abonyi emberek - osztotta meg gondolatait Fazekas-Tatár Csilla.
Cári Tibor 2004-ben indította el „A színház zenéje” projektet, amelyben már több 100 művész vett részt különböző fesztiválok, események vendégeként. Nagyon színes társaság vonult fel a programban, játszottak benne profi, amatőr színészek-zenészek.
- A célom az, hogy a színházi zenét promováljam, értékesítsem és felhívjam a figyelmet, hogy ugyanolyan értéke van, mint a koncerteken megszólaló bármilyen más zenének. Ahogy a filmzene meg tud szólalni, a színházzene is megszólalhat, és élvezhető tud lenni. Hármunk találkozása mindig nagyon jó érzéssel tölt el, és nagyon jól érezzük magunkat együtt - mondta Cári Tibor a hangversenyt követően.
Az abonyi közönséggel maximálisan sikerült megtalálni a kapcsot. Hogy mennyire, arról ő maga beszélt:
- Meghittséget éreztem a közönség részéről, úgy érzékeltem, hogy nyugodtan elmondhatom a véleményem, hogy mit jelent számomra a zene. Azt hiszem, ez érezhető is volt a koncerten is, hogy mindannyian könnyedek voltunk, így a zenére sokkal jobban tudtunk koncentrálni, ezért sokkal izgalmasabb és intenzívebb volt - tette hozzá.
A színház zenéje legközelebb Szolnokon, majd Békéscsabán csendül fel a Cári Trió tolmácsolásában.
Darányi Erika
Fotó: Szilágyi Tamás