A miniszterelnökről mindannyian tudjuk, hogy kedveli a labdarúgást, és az általa igen csak kedvelt Dzsudzsák Balázst búcsúztatta.
Ezzel nem is lenne baj, ha a miniszterelnök, Orbán Viktor figyelmetlenségből, vagy tudatosan nem Nagy-Magyarországos sálat viselve búcsúztatta volna el Dzsudzsák Balázst.
A miniszterelnök nyakában ugyanis egy Nagy-Magyarországot ábrázoló sál volt, melyet ráadásul úgy viselt a miniszterelnök, hogy azt egyértelműen látni lehetett.
Elsőnek az osztrákok tiltakoztak, azt mondván, hogy a Nagy-Magyarország államalakulat már jó száz évvel ezelőtt megszűnt.
A környező szomszédállamok mind durva üzenetként érzékelték Orbán Viktor sálviseletét, hiszen területi integritásuk kérdőjeleződött meg a sálviseléssel politikailag.
Orbán Viktor Európai Uniós miniszterelnök, akinek kutya kötelessége a mostani európai államhatárokat tiszteletben tartania, és azt nem vitatni, még ilyen formában sem, hogy a sálon, amit viselt Nagy-Magyarország térképe volt látható.
Ennek a sálviseletnek semmiféle diplomáciai pozitív üzenete nem volt, ha csak az nem, ami egyértelműen negatív, hogy Magyarország igényt tart a szomszéd államok régen hazánkhoz tartozó területeire, akik mellesleg Európai Uniós tagok.
Ez a lépés, mármint a Nagy-Magyarország sálviselés nem erősítette a szomszédaink iránti bizalmat, hanem ellenkezőleg nagyfokú bizalmatlansághoz vezetett, mert a szomszéd országok területi biztonságukat látják veszélyeztetve, ha a magyar miniszterelnök Nagy-Magyarországot ábrázoló sállal mutatkozik.
A sálviselés miatt élesen és hevesen reagáltak a következő országok: Szlovákia, Románia, és Ukrajna, de még Ausztria is.
Ha tünetesen vizsgáljuk Nagy-Magyarország térképét, akkor rájöhetünk arra, hogy Felvidék és Erdély a legfontosabbak a magyar területi revizionizmus számára.
A probléma annál is inkább kínos a sálviseléssel kapcsolatban, hogy a V4-es országokat is alapvetően érinti. Így Csehországot, Szlovákiát, Lengyelországot, és persze Magyarországot, mint területszerzőt.
A helyzet komoly, hiszen Oroszország megtámadta a független Ukrajnát, és ezzel úgymond példát mutatott a magyar területi revizionizmusnak is.
Nem tesz jót Orbán Viktor sálviselése a V4-es összefogásnak sem, hogy csak a legközvetlenebb problémát említsük.
Ha belegondolunk, ma már a XXI. században élünk, ahol sem revizionizmusnak, sem irredentizmusnak nincs helye. Más szóval a XXI. században az Európai Unió tagjaként még szimbolikusan sem lehet Magyarország kormányának és miniszterelnökének területi követeléseket megfogalmazni a szomszéd országokkal szemben, melyek szintén az Európai Unió tagjai.
Sajnos a magyar miniszterelnök viselkedését az érintett szomszédos országok a jéghegy csúcsának tekintik, melyre nekik reagálniuk kell.
Sokat romlott a viszony többek között Csehországgal emiatt a durva sálüzenet miatt. Az érintett országok azzal vádolnak bennünket – sajnos jogosan –, hogy mi vagyunk Oroszország Trójai falova a térségben.
A szomszédos országok reakciója Orbán Viktor sálviselésével kapcsolatban egyértelmű: „Orbán Viktor magyar miniszterelnök provokációja elfogadhatatlan.”
Sajnos teljesen érthető az érintett szomszédos országok, főleg Szlovákia tiltakozása.
Az biztos, hogy az ilyen negatív „gesztusokkal” csak egyre fogy majd a baráti országok köre…
Az általános reakció az volt, hogy a Visegrádi Négyek szerint Orbán Viktor magyar miniszterelnök provokációja elfogadhatatlan.
A szomszédainknak kezd elege lenni a magyar kormányfő, Orbán Viktor szimbolikus üzeneteiből, mely mögött kiérlelt politikai szándékot és területszerzést látnak.
Orbán Viktor szerint ma több barátunk van, mint volt. Ez a kijelentés erősen vitatható, hiszen Nagy-Magyarország térképének kormányzati szintre emelése a sálviseléssel csak olaj a tűzre.
ábrahám