A hír hallatán rögtön az jutott eszembe, hogy nem okoz-e ez a megállapodás súlyos bérfeszültséget, no nem a labdarúgóknál, hanem a Nemzeti Színházban a színészeknél.
Köztudott az, hogy az NB I-es focisták havonta milliós fizetést kapnak annak ellenére, hogy a magyar labdarúgás nemzetközi szinten képtelen megfelelően szerepelni.
Visszatérve az úgynevezett megállapodásra, melynek nem tudom, hogy mi az értelme és a magyarázata, de biztosan nem az, hogy a Nemzeti Színházban dolgozó színészek bérét a labdarúgók szintjére emeljék.
Az köztudott, hogy Magyarországon régen is és ma is a labdarúgás, meg a színészkedés, valamint a politika mindig is több ponton érintkezett egymással.
Ma már lassan törvény Magyarországon, hogy az elsőszámú politikai vezetők kifejezetten a labdarúgás bolondjai.
Régen, 1954-ben volt a magyar aranycsapat, ma viszont a mai labdarúgóknak a fizetése aranyban mérhető, de nemzetközi szinten sajnos nem jegyzik őket.
Valahogy Magyarországon a politikai vezetők mindig úgy gondolták, hogy ha jól megy a labdarúgó válogatottnak, akkor a nép sem nélkülöz.
Ismert a régi római mondás: kenyeret és cirkuszi játékokat. Nos, manapság, meg régen is, a cirkuszi játékokat Magyarországon a labdarúgás jelentette, viszont a kenyér mindig valahogy elmaradt. Most a hús a hiánycikk, mert lassan már ünnepnek számít az, ha egy családnál az asztalra húsétel is kerül. Igen, a mai átlagkeresetek mellett a hús szinte megfizethetetlen ínyencségnek számít.
Visszatérve a médiahírre, hogy az FTC és a Nemzeti Színház stratégiai megállapodást kötött egymással, nem tudni milyen okból. Csak találgatni lehet, hogy aki kedveli a labdarúgást, az járjon színházba is, illetve fordítva.
A magyar politikai vezetés bizonyára örül, hogy ebből a szerződésből, melyet a fentiekben említettünk, sokat mozdíthat elő a magyar emberek nemzeti identitástudatának felemeléséről.
Bizony a labdarúgás mindig is a magyar nemzeti tudat része volt az 1954-es aranycsapat óta.
Persze lehetne más stratégiai megállapodásokat is kötni a labdarúgás mellőzésével. Így például lehetne megállapodást kötni az orvosok és a betegek viszonylatáról, hogy minél hamarabb megkaphassa mindenki a szükséges orvosi ellátást.
A vágtató infláció közepette lehetne megállapodást kötni a bolti árak és a vásárlók fizetőképes kereslete között.
Visszatérve az eredeti hírre, be kellene venni a megállapodásba a Magyar Nemzeti Cirkuszt is. Itt talán nagyobb lenne az érdeklődés a megállapodás iránt.
A propagandában mindig halljuk, hogy Magyaroroszág előre megy, nem hátra! Ehhez képest nem kellene családi ünnepnek lenni akkor, ha hús kerül a család asztalára. Ezt mostanában már mondhatjuk az árak miatt a gyümölcsről, a zöldségről, nem beszélve a tejtermékekről is. Ha mindez szerepelne a nyilvánosság előtt, akkor így lenne teljes a kép kis hazánkról.
A tény az, hogy vágtató infláció pusztít hazánkban, ami azt jelenti, hogy a hatalom képtelen megállítani az inflációt, másrészt pedig a fizetések és a vásárlóerő az inflációs ráta szerint értéktelenedik.
Odajutottunk, hogy Magyarországon a legnagyobb az infláció mértéke az Európai Unióban, melynek tagjai vagyunk.
Az infláció, mint köztudott, a pénz elértéktelenedése miatt tönkre teszi a gazdaságot, nem beszélve arról, hogy ilyen körülmények között szinte lehetetlen tervezni a jövő évi költségvetést, melyet ennek ellenére nemrégiben elfogadott a kétharmados Fideszes többségű parlament.
Ezek a jelenségek rendkívül baljós jelek a magyar gazdaságban, és így kifejezetten szarvashibának számít, hogy a hatalom a nyár közepén már jóváhagyja a jövő évi költségvetést, amikor nincs szakember, aki meg tudná mondani, hogy mi lesz a gazdaságban jövőre.
Nehéz idők jönnek, de jövőre majd mindenki megtudja, hogy milyen nehezek.
ábrahám