Az előterjesztés szerint a beszámoló a statisztikai mutatókon túl részletesen bemutatja az intézmény székhelye és telephelyei vonatkozásában a célkitűzéseket, ezek megvalósulását, valamint a fejlesztendő területeket, a kisgyermekek fejlesztését, ezen belül is a különleges bánásmódot igénylő gyermekek nevelését. Bemutatja a szakmai tevékenység eredményességét, a személyi feltételeket, szakmai közösségek működését, a belső ellenőrzési munkacsoport éves munkatervének értékelését, a pedagógiai munka tárgyi, infrastrukturális feltételeit, valamint az elmúlt évben megvalósult felújításokat, beszerzéseket, fejlesztések tervezését.
Az előterjesztés megállapítja, hogy az intézményben az elmúlt nevelési évben a feladatellátás az alapító okiratban és az intézményi alapdokumentumokban, szabályzatokban foglaltaknak, valamint a vonatkozó hatályos jogszabályi rendelkezéseknek megfelelően folyt.
A feladat-ellátási helyek, óvodai csoportszobák fejlesztőjátékokkal, megfelelő eszközrendszerrel rendelkeznek. A parkosított játszóudvarokon udvari játékok gazdag tárháza, a Batthyány utcai telephelyen óvodai sportpark várja a gyermekeket.
Az intézmény minden beiratkozott gyermek napközbeni ellátását biztosította, átlag 88%-os kihasználtsággal működött. Tizenöt óvodai csoport vonatkozásában adott engedélyt a fenntartó a létszámtúllépésre, a csoportok átlaglétszáma a nevelési évben 25,02 fő volt.
László Ferenc felszólalásában kiemelte a beszámoló azon részét, amely a dolgozói létszámmal foglalkozik. Mint idézte, a beszámoló elismeri, hogy a nagykőrösi óvoda is munkaerőhiánnyal küzd, sok csoport ellátása egy óvodapedagógussal történik. A dajka és a pedagógiai asszisztensi munkakör telítve, óvodapedagógust három főt sikerült felvenni, akiket azokba a tagintézményekbe helyeztek el, ahol a legnagyobb szükség volt a munkaerő pótlására. Az ülésen jelen lévő óvodavezető hangsúlyozta, bízik benne, hogy további pedagógusokat sikerül majd felvenni, ezért mindent megtesznek, de nincsenek könnyű helyzetben.
könyvelő