Orbán Viktor a Korányi Kórházba látogatott, hogy választ adjon a Népszava azon hírére, mely szerint a Dél-pesti Centrum Kórházban nincs szabad lélegeztetőgép-kapacitás. Az már csak hab a tortán, hogy a miniszterelnök tv-stábbal érkezett a hajnali látogatásra, és annak ellenére engedték be a kórházba, hogy látogatási tilalom van a koronavírus-járvány miatt.
A kormányfő a Kossuth rádióban is beszámolt szokásos interjújában a kórházi tapasztalatairól, immár a baloldalt felelőssé téve, hogy azt állítja, hogy nincs elég lélegeztetőgép, miután kifejtette, hogy van elég lélegeztetőgép, csak amiről nem számolt be, hogy nincs elég kezelő szakszemélyzet a bonyolult gépek működtetéséhez, melyet az ellenzék egyébként állított. Hagyjuk most a történet politikai oldalát, magyarul azt, hogy víruspárti-e az ellenzék.
Elgondolkodtató az is, hogy a független sajtóban megjelenő tények alapján a magyar ügyészség vizsgálatot sem hajlandó indítani kórházügyben. Jellemző az is, hogy a kormányfő a hajnali látogatásakor csak azt volt hajlandó meghallani, amit ő akart, egy, már huszonnégy órája ügyeletben lévő fiatal, fáradt orvostól.
A sajtó feladata legalább is egy normális demokráciában a független és objektív tájékoztatás, viszont a politikai vita nem a sajtó dolga.
Azt láthatjuk, hogy a járvány kezelésére alkalmatlannak látszik az ilyen Mátyás király-szerű miniszterelnöki „váratlan” kórházlátogatás, mely az egyszerű, tájékozatlan emberek szemében egyfajta hőstettnek minősül az M1-en közvetítve. A közvélemény, és persze az ellenzéki politika is hiányolja azt, hogy a járványügyi szakértők érveinek érvényesülése jórészt hiányzik a kormány – egyébként kapkodó - járvány elleni küzdelmében. Propagandafogással, ilyen hajnali kórházlátogatással nem lehet jól kezelni a járvány egészségügyi és gazdasági kihívásait.
A kormány tájékoztatásaiból hiányzik a valódi tényfeltárás és helyzetismertetés, és persze az őszinteség is.
Az Orbán-kormány először került szembe egy valódi, igazi problémával, kihívással, a koronavírus-járvánnyal, és annak gazdasági következményeivel.
Korábban a problémákat és az ellenségképet saját maga gyártotta, így a migrációt, Soros György ténykedését, és az EU „alattomos” támadásait hazánk ellen.
Ezeket a problémákat lehetett propagandával kezelni, azonban egy valódi kihívást, például a koronavírus-járványt már nem.
A magyar népet végre felnőttként kellene kezelni, és nem kapkodva, felemás módon – kormányzati szinten – félretájékoztatni.
Úgy gondolom, létezik egy másik, tisztességesebb politika, mely hathatósan tud a járvány ellen, a néppel őszintén összefogva védekezni.
Bakonyiné Soós Magda