Másrészt elkerülhető lett volna az, hogy sokan nem a gyógyulás szándékával, hanem a „társaság” kedvéért mennek orvoshoz, és beszélgetnek ott a váróteremben egymással.
Annakidején a Fidesz azzal indokolta a vizitdíj leszavazását, hogy az akkori baloldali hatalom a magánrendelők felé akarja terelni a társadalmat. Más szóval magánosítani akarják az állami egészségügyet.
Ehhez képest az elmúlt tizenkét év alatt – és ezt saját tapasztalatból mondom – megszaporodtak a magánrendelők, a magánkórházak, melyek igénybevételére – annak ellenére, hogy nincs vizitdíj – már a kisebb keresetűek is rákényszerülnek, ha fontosnak tartják egészségi állapotukat, és a XXI. századi körülmények között akarnak gyógyulni.
Sajnos az állami egészségügy romokban van, az orvosok és az ápolók túlterheltek, és ez nemcsak a Covid-járvány miatt van így. Az állam az elmúlt tizenkét év alatt hagyta lepusztulni az egészségügyet, növekedtek a várakozási idők, és a legjobb orvosok külföldre mentek dolgozni.
Pártunk és kormányunk nem sajnálta a pénzt a nemzeti konzultációkra, az általa kiemeltnek nevezett sportberuházásokra, a bugyuta propaganda üzenetet tartalmazó óriásplakátokra, de az egészségügyre nagyon is.
A koronavírus-járvány tekintetében hagyta azt, hogy drága pénzen teszteltethessék magukat az emberek, miközben ez más országokban ingyenes szolgáltatás volt.
A tömegrendezvények sorban követték egymást, ahol maszk nélkül ültek az emberek, csakúgy, mint a vendéglőkben, nem tartva be a biztonsági távolságot.
Sajnos a hatalmon lévő politikusok sem mutattak példát, szinte tüntetőleg maszk nélkül vettek részt sport- és egyéb rendezvényeken. Valószínűleg ennek a felelőtlen magatartásnak, és a járvány rossz kezelésének tudható be a ma már negyvenegyezer fő fölötti elhalálozási szám.
Visszatérve a címbeli vizitdíjra, mely erősítette volna az állami egészségügyet, nem szavazta meg a nép a negatív propaganda hatására, pedig egyénenként nem túl nagy anyagi teher lett volna ez. Amúgy meg, sok kicsi sokra ment volna, hiszen komoly bevételre tehetett volna szert az állami egészségügy.
Most viszont szó nélkül fizetik ki a betegek – azok is, akik a vizitdíj ellen szavaztak – a több tízezer forintos vizsgálati díjat a magánegészségügyben.
Magyarország pedig – lakosságát tekintve – az EU egyik legszegényebb országa, és ezeket a több tízezer forintos vizsgálati-kezelési díjakat bizony nem mindenki tudja kifizetni, veszélyeztetve ezzel önmaga egészségét. Hát ide jutottunk a háromszáz forintos vizitdíj leszavazásával, és ezen az a bugyuta szlogen sem segít, hogy „Magyarország előre megy, nem hátra”.
ábrahám