booked.net

Hírdetés

Titkolózás és ellenőrzés: hogyan hatnak ezek a párkapcsolatra?

 

A párkapcsolatok működtetése sosem volt egyszerű, de a mai, rohanó világban még nehezebbé vált. Az okostelefonoknak köszönhetően állandóan zúdul ránk a megannyi hír és információ, ami sokszor megnehezíti a pillanatok megélését – ennek persze a szerelemre is hatása lehet. 

 

Az állandó online jelenlét során könnyebben keveredünk bele flörtökbe, illetve könnyű elcsábulni a tetszetős férfiak és nők fotói kapcsán, hiszen ez egy különösen egyszerű módja a pillanatnyi örömök megszerzésének.

 

Sajnos mindez negatív hatást gyakorol a kapcsolatunkra, mert az állandó titkolózás megmérgezi a hangulatot. Cikkünkben körüljárjuk, hogy mi számít titkolózásnak, és jót tehet-e, ha belenézhetünk partnerünk minden üzenetébe. Érdemes továbbolvasni, ugyanis ezek az információk a 30, 40 vagy 50 feletti társkereső személyek számára egyaránt hasznosak lehetnek.

 

Mi számít titkolózásnak és mi az egészséges határ?

 

A titkolózás azt jelenti, hogy valamit tudatosan elrejtünk a társunk elől. Ilyen lehet az, ha nem mondjuk el neki, hogy ránk írt az exünk, illetve rejtegetjük előle a telefonunkat, nehogy meglássa a szimpatikus kollégától kapott SMS-t. Az ilyen viselkedés egyértelműen káros: saját magunknak stresszt okozunk és a párunk bizalmát is eljátszhatjuk vele.

 

Az ilyen helyzetek elkerülésére sokan szeretnék ellenőrizni a társuk telefonját vagy laptopját, akár rendszeres formában is. Ez szintén a bizalom megingását okozza mindkét fél részéről, és ezzel már bőven átlépjük az egészséges határokat is.

 

Egymás ellenőrzése megöli a szerelmet

 

A társunk folyamatos megfigyelése akkor is káros, ha nem tesz semmi olyat, ami félrelépésre utalna. Ha pontosan ismerni fogjuk a párunk minden mozzanatát, tudjuk, mikor merre jár és kivel mit beszél, akkor ne lepődjünk meg, ha előbb-utóbb kihűl a kapcsolat. Nem lehet úgy izgalmat csempészni egy viszonyba, hogyha minden levegővételünket figyeli a másik.

 

A kölcsönös bizalom a párkapcsolat alapköve. Meg kell húzni bizonyos határokat és el kell tudni fogadni, hogy mindenkinek vannak privát ügyei, és ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a társunk másokkal is flörtöl vagy ismerkedik. Egy ilyen egészséges határnak nagy szerepe van abban is, hogy a két fél közti tűz ne aludjon ki.

 

Egy kis titokzatosság pezsdítően hat

 

Egy ellaposodott kapcsolat felpezsdítésére semmiképpen sem az a megoldás, hogy az online térben keressünk valami izgalmas flörtöt vagy affért. A titkolózás káros, de ahogy fentebb is említettük, az egészséges határok betartásával igenis fenntartható egy boldog párkapcsolat.

 

A titokzatosság frissességet vihet még a régi kapcsolatokba is. Gondolj csak bele: ha megtartasz magadnak egy kis önállóságot, akkor sokkal könnyebb meglepni a párod, illetve tőle független élményeket is szerezhetsz, ami remek alapot ad egy-egy vacsora közbeni beszélgetéshez.

 

Az online flörtöknek csak akkor van helye, ha még nem vagy kapcsolatban. Egy ilyen helyzetben ideális lehet a cronos társkereső, ellenkező esetben viszont fókuszálj magadra és a párodra!

 

Programajánló

Hírdetés

Minden jog fenntarva