László Ferenc felszólalásában kettőt emelt ki. Az ellenőr a munkába járás, kiküldetés folyamatainak ellenőrzése során a következő megállapításokat tette: „A kiküldetésekkel és a munkába járással kapcsolatos dokumentációk hiányosak (…) a költségtérítések jogalapja nem dokumentált, nem bizonyítható, hogy ténylegesen a munkáltató érdekében történt a saját gépjármű igénybevétele.”
Dr. Ecsedi-Ország Viktória jegyző erre reagálva elmondta: a polgármesteri hivatal dolgozói közül azok, akik saját autóval járnak be a munkahelyükre, a törvény szerint jogosultak költségtérítésre. Az ellenőrzés azt kifogásolta, hogy a dokumentációkat, a költségtérítés engedélyezését nem újították meg évente. Ezentúl a jelentés szerint fognak eljárni. Bár a jegyző hallgatott róla, de ő is autóval jár át Kecskemétről, így vélelmezhetően az ő költségtérítésével is gond lehetett.
A másik megállapítás a Humánszolgáltató Központ Arany János utcai idősek otthonának létszámszükségletével kapcsolatos: „Jelenleg a szociális és a terápiás munkatárs a gondozásban vesz részt és nem a saját feladatait látja el (…) éjszaka csak 1 fő gondozó látja el a feladatokat, ennek mind munkavédelmi, mind tűzvédelmi kockázata van.”
Czira Szabolcs elmondta, hogy az intézmény létszámnöveléssel lépett a probléma megszüntetése érdekében, amit a jelenlévő Bugya László igazgató is megerősített.
Az ellenőr a humánszolgáltatón túl a városi óvoda és a kulturális központ esetében is tárt fel kisebb hiányosságot.
Az előterjesztés szerint a belső ellenőrzést végző külső szakértő összességében 7 témában 9 vizsgálatot végzett, melyekre 155 revizori napot használt fel. Soron kívüli ellenőrzés egy alkalommal volt. Az elvégzett belső ellenőrzések száma összesen 10 volt, melyből: 3 szabályszerűségi ellenőrzés, 1 pénzügyi ellenőrzés, 4 rendszerellenőrzés, 1 teljesítmény ellenőrzés, 1 utóellenőrzés.
könyvelő