A polgármester indulatosan fogadta a képviselő eszmefuttatását, és magából kikelve úgy kezdte el szapulni volt alpolgármesterét, mintha nem telt volna el az önkormányzati választás óta 30 hónap: „Kustár Tamásról mindenki tudja, hogy áruló, elárulta a saját fajtáját, elárulta a saját pártját, az árulókat meg nem díjazzák, az árulókat egyetlen párt sem díjazza!”
Zágráb Nándor emlékeztette Czira Szabolcsot, hogy ő is csak akkor mert elindulni a polgármester választáson, amikor magáénak tudhatta a Fidesz logót. Czira közbekiabálva bizonygatta ennek az ellenkezőjét: „Úgy nyertem 98-ban országgyűlési választást, hogy 14 százalékos volt a kisgazdapárt és azzal sikerült egyéni mandátumot szerezni… nem volt Fidesz… a Fidesz akkor nem volt!”
Az össznépi zűrzavarban nem volt alkalom a felek állításait ellenőrizni, így arra csak az ülést követően adódott lehetőség. A korabeli jegyzőkönyveket átnézve arra a megállapításra juthatunk, hogy Czira Szabolcs Fidesszel kapcsolatos kijelentése nem felel meg a valóságnak. Hogy szándákosan hazudott, vagy a feltörő indulat kuszálta össze az emlékeit, nem tudni.
Tény: 1998. május 10-én, az országgyűlési képviselő választás első fordulójában Czira Szabolcs a Független Kisgazdapárt jelöltjeként 30,38%-kal végzett az első helyen. Mögötte az MSZP-s Lakos László állt ٢٥,٨٣٪-kal, majd a fideszes Szabó Ferenc 17,67%-kal, negyedik helyen pedig Kósa István (SZDSZ) 8,64%-os eredménnyel. Mint ismeretes, az első forduló országosan a kormányzó MSZP–SZDSZ koalíció győzelmét vetítette előre, amely így rákényszerítette a Fideszt és a kisgazdákat az együttműködésre a második fordulóban. Orbán Viktor elhíresült virágcsokros leányfalusi látogatása a Torgyán családnál, meghozta a fordulatot. A kisgazdák 82 körzetben léptették vissza jelöltjeiket a Fidesz javára. A maradék helyeken, mint például az akkor még létező Nagykőrös központú Pest megye 16-os választókerületben fordítva, a Fidesz jelöltje lépett hátra Czira javára. Ami azt jelentette, hogy az SZDSZ-es Kósa visszalépése így nem volt elég Czira utolérésére a második fordulóban, a kisgazda jelölt a fideszes szavazók támogatásával győzelmet aratott. Tehát a számokat látva, Czira hiába büszke saját egyéni teljesítményére, ha az ősfideszes Szabó Ferenc nem áll félre az ő javára, akkor Lakos doktor sétálhatott volna be a parlamentbe. Mindezek ismeretében teljesen érthetetlen, hogy Czira Szabolcs most, 2022 májusában miért kiabálta az ülésen, hogy 98-ban „nem volt Fidesz… a Fidesz akkor nem volt”! Pedig nagyon is volt, olyannyira, hogy Orbán Viktor vezetésével még kormányt is alakíthatott.
Az önkormányzati választások dokumentumait nézve az is kiderül, hogy megfelel a valóságnak Zágráb Nándor állítása, miszerint Czira bármennyire is csak a kisgazdapártra akar visszaemlékezni, valóban csak akkor tűnik fel polgármester jelöltként, amikor a Fidesz logót is megkapta. 1998-ban, a Fidesz hatalomra kerülése ellenére Nagykőrösön nem tudtak megállapodni a felek, így Czira nem indult az elsőszámú bársonyszékért. A Fidesz polgármesterjelöltje Palai Lajos volt, a kisgazdák a KDNP-vel együtt pedig dr. Törös László ügyvédet vették rá a megmérettetésre. Dr. Koltay Zoltán az MDF–MIÉP jelöltjeként indult. Ilyen körülmények között nem csoda, ha az MSZP és az SZDSZ támogatását maga mögött tudó független jelölt Kósa István ülhetett további négy évig a polgármesteri székben.
A következő választásra nagyot fordult a honi belpolitikai élet, Torgyánék eltűntek a süllyesztőben, az elnöküket eláruló kisgazdák polgári egyesületbe verődve léptek szövetségre a Fidesszel. Így történhetett meg, hogy 2002-ben Nagykőrösön Czira Szabolcs már mint a Fidesz–Kisgazda Polgári Egyesület jelöltjeként indulhatott a polgármester választáson. Érdekesség, hogy Czira ekkor sem tudta a politikai többséget megszerezni, a 49,10%-os eredménye csak azért volt elég matematikailag a győzelemhez, mert három ellenzéki riválisa elaprózta a szavazatokat.
könyvelő