booked.net

Hírdetés

"Felelős nincs, fizetés viszont van"

2026. június 2., kedd 21:49

A nagykőrösi önkormányzat legutóbbi, májusi ülésén ismét felszínre kerültek a várost érintő súlyos, megoldatlan problémák. Zágráb Nándor, a Jobb Nagykőrösért elnöke és helyi képviselő éles hangvételű hozzászólásban mutatott rá a helyi irányítás visszásságaira. Véleménye szerint a városvezetés látványosan kerüli a számonkérést a helyi közösséget foglalkoztató, megválaszolatlan ügyekben.

A képviselő kiemelte, hogy a nagykőrösi önkormányzat rendkívül komoly apparátussal rendelkezik: jól fizetett polgármester, alpolgármester, jegyző, különféle bizottsági elnökök, valamint egy komplett hivatal áll a város szolgálatában. Emellett működik egy olyan önkormányzati cég is, amely évente közel 300 millió forintos támogatást kap, többek között a nagykőrösi zöldterületek szakszerű kezelésére és fenntartására.
 
​A tetemes intézményi háttér és a jelentős pénzügyi források ellenére a városban több olyan eset is történt, amelynek a mai napig nincsenek megnevezett felelősei. Zágráb Nándor példaként említette a Kálvin téri virágzó gesztenyefák kivágását, az Aréna elhanyagolt állapotát, az uniós forrásokból kialakított helyi fürdő lepusztulását, valamint a Kinizsi SE sajnálatos eltűnését is.
 
​A kialakult helyzetet a képviselő egy rövid, ám annál velősebb tételmondattal foglalta össze a hozzászólását bemutató videó bejegyzésében: felelős nincs, fizetés viszont van. Az ellenzéki politikus szerint a fideszes városvezetés politikai okokból igyekszik elterelni a figyelmet ezekről a mulasztásokról, ám a helyzet tisztázása és a kontroll hiánya miatti felelősségre vonás nem odázható el tovább.
 
Vizslató

Kapcsolódó hírek

Programajánló

Hírdetés

Minden jog fenntarva