Hozzávalók:
• 1 csomag réteslap
• olaj
• 2 csomó újhagyma
• 15 dkg reszelt sajt
• 2 tojás
• só, bors
• szerecsendió
• 20 dkg sonka
A tetejére:
• 1 tojássárgája
• szezámmag
Elkészítés:
Az újhagymát apróra vágjuk. A réteslapokat egymásra tesszük, közben ecsettel minden réteget megkenünk olvasztott vajjal. A reszelt sajtot elkeverjük a felvert tojásokkal, majd sózzuk, borsozzuk, kevés szerecsendióval fűszerezzük. A sonkaszeleteket a réteslapra tesszük úgy, hogy a szélén körben egy kis sáv üresen maradjon. Elosztjuk rajta az újhagymát és rákenjük a sajtos masszát. A végeket behajtjuk és feltekerjük, majd sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, megkenjük tojássárgájával és megszórjuk szezámmaggal. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 30 percig sütjük.
Jó étvágyat!



