László Ferenc elmondta, hogy a „hitelesnek” mondott Önkormányzati Hírekben májust nevezték meg kezdődátumként, de már június is véget ért úgy, hogy egy kapavágás sem történt. Hozzátette, hogy a lakosságot foglalkoztatja a beruházás, időben kell tájékoztatni a nyilvánosságot, hogy a kellemetlenségekre fel lehessen készülni. Czira Szabolcs válaszában elmondta, hogy a kivitelezést megrendelő Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. utódjától, a minisztérium illetékeseitől kapták a korábbi tájékoztatást.
Az utolsó információ szerint „e hónap közepe” volt a kezdésként megjelölt dátum. Mivel az ülés június 29-én volt, így vélelmezhetően június közepére gondolt a polgármester, azonban azon is túl vagyunk már több héttel. Hozzátette, hogy annyi biztos, miszerint először a Petőfi utcát fogják lezárni, abba az irányba kezdik meg az építkezést.
Elmondta, hogy a városszéli körforgalom építésekor szerzett tapasztalatok alapján a tervek szerint nem mindig jelzőlámpával irányítják majd a forgalmat, hanem szabadnapos rendőröket vetnek be, akiknek a fizetését a kivitelező cég fogja biztosítani.
könyvelő


