Ennél a pontnál szakadt el a cérna egy érdeklődő választópolgárnál, aki addig az érdeklődő polgároknak biztosított széksorokból kísérte figyelemmel az eseményeket. Miközben a fideszes képviselők hörögve gúnyolták Zágrábot, a férfi felállt és a teremből kifelé indulva hangosan közölte: „Ilyen mocsok helyen még nem voltam. Ez a tömör véleményem. Nem azon vannak rajta, hogy a városban megbeszéljünk valamit…” – mondta elégedetlenkedve, majd elhagyta a termet.
Czira Szabolcsot és a képviselőket láthatóan meglepte az őszinte, szemtől szembe elmondott választói kritika, rögtön érződött, hogy nincsenek hozzászokva. „Közmeghallgatáson gyere be, akkor…” – szólt a távozó után a polgármester. A döbbent csendben Zágráb Nándor megjegyezte: „ez a lakossági vélemény…”
Ezután – kihasználva a fideszes képviselők meglepettségét – el tudta mondani az intézkedés kezdeményezését, miszerint az Abonyi és a Vihar utca kereszteződésénél, az Abonyi út vonalán helyezzenek el fekvőrendőrt. Czira Szabolcs miután arra kérte a képviselőt, hogy ezt nyújtsa be írásban, elkezdte vizsgáztatni, hogy mondja meg, hol van a városban fekvőrendőr. Zágráb Nándor megjegyzete, hogy Molnár Dezső fideszes képviselő lovastanyája előtt van éppen egy. Molnár a székeken elfeküdve, közbekiabálva kérdezgette képviselőtársát, hogy „ezt mi indokolja Nándi”? A gyerekek testi épsége, épp úgy, mint az Abonyi úton – vágott vissza találóan „Nándi”. Zágráb szerint az nem lehet, hogy csak egyes, döntési pozícióban lévő képviselők intézzék el maguknak a fekvőrendőrt, ő azt szeretné, ha máshol is lenne. Czira azonnal a képviselőtársa védelmére sietett, mondván, amikor a lovastanyánál épült a fekvőrendőr, akkor még híre-hamva sem volt annak, hogy Molnár Dezső képviselő lesz. Zágráb szerint Molnár Dezsőnek tisztában kell lennie ennek a fekvőrendőrnek a jelentőségével és ezért elfogadhatatlan, hogy máshol nem járul hozzá annak létesítéséhez. Ekkor a fideszes képviselők újra elkezdtek kiabálni, megpróbálva ismét belefojtani a szót Zágrábba, aki Molnár Dezsőt szembesítette azzal, hogy „papírokkal játszotok, azt vesztek ki egy papírból, amit akartok”.
Czira Szabolcs, látva, hogy másképp nem bírnak Zágrábbal, rendbírság kiszabásával fenyegette meg a képviselőt. „Pénzzel akarja eltakarni az igazságot, azt akarja, ugyanúgy, mint a strand esetében, ugyanúgy mint a Kinizsi SE esetében?” – szembesítette a képviselő Czirát, aki ettől kissé zavarba jött és csak jegyzői segítséggel tudta a szavazást levezényelni. Végül a fideszes képviselők szavazatával 30 ezer forint rendbírsággal sújtotta a képviselő-testület Zágráb Nándort. Czira Szabolcs nagyon sajnálta, hogy László Ferenc és Kökény Gábor nem támogatta ezt, mint megjegyezte, úgy látszik, szerintük elfogadható, hogy valaki kiabáljon az ülésen.
könyvelő


