booked.net

Hírdetés

Botrányos önkormányzati ülés – „ilyen mocsok helyen még nem voltam” – pénzbüntetés Zágrábnak

2023. július 10., hétfő 05:24

Lakossági kérést tolmácsolva, fekvőrendőr ügyében kért szót az önkormányzat képviselő-testületének legutóbbi ülésén, az interpellációk napirendi pontnál Zágráb Nándor. Nyelvbotlását követően – fekvőrendőr helyett fekvőutat mondott – a fideszes képviselők egyöntetű, hangos gúnyolódásba kezdtek, belefojtva a szót is Zágrábba. 

Ennél a pontnál szakadt el a cérna egy érdeklődő választópolgárnál, aki addig az érdeklődő polgároknak biztosított széksorokból kísérte figyelemmel az eseményeket. Miközben a fideszes képviselők hörögve gúnyolták Zágrábot, a férfi felállt és a teremből kifelé indulva hangosan közölte: „Ilyen mocsok helyen még nem voltam. Ez a tömör véleményem. Nem azon vannak rajta, hogy a városban megbeszéljünk valamit…” – mondta elégedetlenkedve, majd elhagyta a termet.

Czira Szabolcsot és a képviselőket láthatóan meglepte az őszinte, szemtől szembe elmondott választói kritika, rögtön érződött, hogy nincsenek hozzászokva. „Közmeghallgatáson gyere be, akkor…” – szólt a távozó után a polgármester. A döbbent csendben Zágráb Nándor megjegyezte: „ez a lakossági vélemény…”

Ezután – kihasználva a fideszes képviselők meglepettségét – el tudta mondani az intézkedés kezdeményezését, miszerint az Abonyi és a Vihar utca kereszteződésénél, az Abonyi út vonalán helyezzenek el fekvőrendőrt. Czira Szabolcs miután arra kérte a képviselőt, hogy ezt nyújtsa be írásban, elkezdte vizsgáztatni, hogy mondja meg, hol van a városban fekvőrendőr. Zágráb Nándor megjegyzete, hogy Molnár Dezső fideszes képviselő lovastanyája előtt van éppen egy. Molnár a székeken elfeküdve, közbekiabálva kérdezgette képviselőtársát, hogy „ezt mi indokolja Nándi”? A gyerekek testi épsége, épp úgy, mint az Abonyi úton – vágott vissza találóan „Nándi”. Zágráb szerint az nem lehet, hogy csak egyes, döntési pozícióban lévő képviselők intézzék el maguknak a fekvőrendőrt, ő azt szeretné, ha máshol is lenne. Czira azonnal a képviselőtársa védelmére sietett, mondván, amikor a lovastanyánál épült a fekvőrendőr, akkor még híre-hamva sem volt annak, hogy Molnár Dezső képviselő lesz. Zágráb szerint Molnár Dezsőnek tisztában kell lennie ennek a fekvőrendőrnek a jelentőségével és ezért elfogadhatatlan, hogy máshol nem járul hozzá annak létesítéséhez. Ekkor a fideszes képviselők újra elkezdtek kiabálni, megpróbálva ismét belefojtani a szót Zágrábba, aki Molnár Dezsőt szembesítette azzal, hogy „papírokkal játszotok, azt vesztek ki egy papírból, amit akartok”.

Czira Szabolcs, látva, hogy másképp nem bírnak Zágrábbal, rendbírság kiszabásával fenyegette meg a képviselőt. „Pénzzel akarja eltakarni az igazságot, azt akarja, ugyanúgy, mint a strand esetében, ugyanúgy mint a Kinizsi SE esetében?” – szembesítette a képviselő Czirát, aki ettől kissé zavarba jött és csak jegyzői segítséggel tudta a szavazást levezényelni. Végül a fideszes képviselők szavazatával 30 ezer forint rendbírsággal sújtotta a képviselő-testület Zágráb Nándort. Czira Szabolcs nagyon sajnálta, hogy László Ferenc és Kökény Gábor nem támogatta ezt, mint megjegyezte, úgy látszik, szerintük elfogadható, hogy valaki kiabáljon az ülésen. 

könyvelő

Programajánló

Hírdetés

Minden jog fenntarva